1954  Yılında İstanbul-Mahmutpaşa'da Mehmet AYDIN tarafından atölye olarak temelleri atılan Maydın Çorapları daha sonra Yenikapı'da fabrika üretimine geçmiş, 1974 yılında da kurumsallaşarak "Maydın" ve "Lüks Maydın Çorapları" markası ile yurt içi piyasasında pazar payının önemli bir kısmını oluşturmuştur.

1984  yılından itibaren Maydın Çorapları yurt dışı pazarına açılarak yurt içinde göstermiş olduğu başarıyı, yurt dışında da göstermeyi başarmıştır.

1984  yılından itibaren yurt dışında dünyanın önemli markalarına çorap imalatını yapan şirketimiz Amerika, Asya ve Avrupa ülkelerine ihacatlarına devam etmektedir.

1989  yılında İstanbul-Avcılar'daki 12.700 m2 kapalı alana sahip fabrika binasına taşınarak üretim kapasitesini ve kalitesini yüksek seviyelere çıkarmıştır. 1991 yılında çorap üretiminde bilgisayarlı çorap makinalarına yatırım yapmış , üretim kalitesini arttırmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunarak ihracatlarında yüksek seviyeye çıkmayı hedeflemiştir ve hedeflerine kısa zamanda ulaşmayı başarmıştır.

Maydın Çorapları şirket yönetimi, ailenin II. kuşak bireyleri Bekir AYDIN ve Bülent AYDIN tarafindan başarı ile devam ettirilmektedir. Şirket, zaman içinde, Dikişsiz İç ve Teknik Dış Giyim, Konfeksiyon, İplik Büküm ve Boyahane alanlarında da faaliyet gösteren iştirakleri ile şirketler grubu olarak yaklaşık 600 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Büyümeyi ve gelişmeyi vazgeçilmez hedefi olarak ilke edinen Maydın Çorapları, yatırımlarına devam ederek kalitesini arttırmaya, büyümeye ve çorap fabrikasında ortalama 180 çalışanı ile birlikte bir aile olarak daha uzun yıllar pazardaki yerini korumaya devam edecektir.